20 stycznia, 2021 admin

7 EDYCJA WAMA FILM FESTIVAL

PSM objęło patronatem honorowym 7. EDYCJĘ WAMA FILM FESTIVAL ŚWIATOWE KINO W OLSZTYNIE.

Filmy nagradzane na Berlinale, w Wenecji i Karlowych Warach.

Konkurs filmów krótkometrażowych polskich twórców i międzynarodowe warsztaty filmowe, to tylko część programu 7. edycji WAMA Film Festival. WAMA Film
Festival jest od siedmiu lat największym wydarzeniem filmowym na Warmii i Mazurach. Hasłem tegorocznej edycji jest ŚWIADOMOŚĆ.

W konkursie koprodukcji międzynarodowych wśród dziewięciu tytułów zostaną pokazane m.in. zdobywca Złotego Niedźwiedzia na Berlinale „Zło nie istnieje” Mohammeda Rasoulofa, „Nadzieja” ze Stellanem Skarskardem, czy laureat Karlowych Warów „Ojciec”, który porusza temat rozliczeń z przeszłością w Bułgarii 30 lat po upadku komunizmu.

Konkurs filmów krótkich to 16 filmów polskich młodych twórców wybranych spośród blisko stu zgłoszeń. Szesnaście wybranych filmów najlepiej pokazuje, że młode polskie reżyserki i reżyserzy odważnie chcą zmierzyć się z rzeczywistością. Tym co ich drażni, oburza, wzbudza uzasadniony niepokój, a często jest zbyt jednowymiarowo przedstawiane w debacie publicznej. Ich zaangażowanie w tematy społeczne jest budujące – podkreśla Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu.

Program uzupełni pokaz specjalny filmu dokumentalnego „Odbudować paradise” debata o Europejskim Zielonym Ładzie i konkurs plastyczny dla młodzieży. Młodzi profesjonaliści wezmą udział w panelach i warsztatach INTERFILMLAB 3.0 i SCAN 2020.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-10 października w Olsztynie.

Profil na Facebook: https://www.facebook.com/wamafestival/

Strona internetowa: https://wamafestival.pl/