20 stycznia, 2021 admin

Orły 2017

“Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego najlepszym filmem – zdobył 9 nagród, w tym nagroda za montaż dla Pawła Laskowskiego

Gratulujemy

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

NAJLEPSZY FILM:
“Wołyń”
(Pozostałe nominacje: “Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy, “Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego)

NAJLEPSZY DOKUMENT:
“Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej
(Pozostałe nominacje: “Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia, “Mów mi Marianna” w reżyserii Karoliny Bielawskiej)

NAJLEPSZY SERIAL FILMOWY:
“Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego
(Pozostałe nominacje: “Artyści” w reżyserii Moniki Strzępki, “Ranczo” (serial 10) w reżyserii Wojciecha Adamczyka)

NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI:
“Syn Szawła” w reżyserii Laszlo Nemesa
(Pozostałe nominacje: “Boska Florence” w reżyserii Stephena Frearsa, “Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha)

NAJLEPSZA REŻYSERIA:
Wojciech Smarzowski za reżyserię filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Maciej Pieprzyca za reżyserię filmu “Jestem mordercą”, Jan P. Matuszyński za reżyserię filmu “Ostatnia rodzina”)

NAJLEPSZY SCENARIUSZ:
Robert Bolesto za scenariusz do filmu “Ostatnia rodzina”
(Pozostałe nominacje: Maciej Pieprzyca za scenariusz do filmu “Jestem mordercą”, Wojciech Smarzowski za scenariusz do filmu “Wołyń”)

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:
Piotr Sobociński jr za zadjęcia do filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Paweł Dyllus za zdjęcia do filmu “Jestem mordercą”, Jerzy Zieliński za zdjęcia do filmu “Letnie przesilenie”, Kacper Fertacz za zdjęcia do filmu “Ostatnia rodzina”)

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:
Marek Zawierucha za scenografię do filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Joanna Wójcik za scenografię do filmu “Jestem mordercą”, Joanna Macha za scenografię do filmu “Niewinne”, Jagna Janicka za scenografię do filmu “Ostatnia rodzina”)

NAJLEPSZE KOSTIUMY:
Wanda Kowalska, Paweł Grabarczyk, Magdalena Rutkiewicz-Luterek i Agata Drozdowska za kostiumy do filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Aleksandra Staszko za kostiumy do filmu “Baby Bump”, Emilia Czartoryska za kostiumy do filmu “Ostatnia rodzina”)

NAJLEPSZA MUZYKA:
Mikołaj Trzaska za muzykę do filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Bartłomiej Gliniak za muzykę do filmu “Na granicy”, Maciej Zieliński za muzykę do filmu “Sługi boże”)

NAJLEPSZY DŹWIĘK:
Jacek Hamela i Katarzyna Dzida-Hamela za dźwięk do filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Marek Wronko za dźwięk do filmu “#Wszystkogra”, Małgorzata Lewandowska i Andrzej Lewandowski za dźwięk do filmu “Sprawiedliwy”)

NAJLEPSZY MONTAŻ:
Paweł Laskowski za montaż filmu “Wołyń”
(Pozostałe nominacje: Leszek Starzyński za montaż filmu “”Jestem mordercą”, Agnieszka Glińska, Anna Zamecka i Wojciech Janas za montaż filmu “Komunia”, Dorota Wardęszkiewicz za montaż filmu “Wszystkie nieprzespane noce”, Beata Walentowska za montaż filmu “Zjednoczone stany miłości”)

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA:
Aleksandra Konieczna za rolę w filmie “Ostatnia rodzina”
(Pozostałe nominacje: Michalina Łabacz za rolę w filmie “Wołyń”, Dorota Kolak za rolę w filmie “Zjednoczone stany miłości”)

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA:
Andrzej Seweryn za rolę w filmie “Ostatnia rodzina”
(Pozostałe nominacje: Mirosław Haniszewski za rolę w filmie “Jestem mordercą”, Arkadiusz Jakubik za rolę w filmie “Wołyń”)

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA:
Agata Kulesza za rolę w filmie “Jestem mordercą”
(Pozostałe nomiacje: Agata Buzek za rolę w filmie “Niewinne”, Iza Kuna za rolę w filmie “Wołyń”)

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA:
Arkadiusz Jakubik za rolę w filmie “Jestem mordercą”
(Pozostałe nominacje: Dawid Ogrodnik za rolę w filmie “Ostatnia rodzina”, Jacek Braciak za rolę w filmie “Wołyń”)

ODKRYCIE ROKU:
Jan P. Matuszyński za reżyserię filmu “Ostatnia rodzina”
(Pozostałe nominacje: Anna Zamecka za reżyserię filmu “Komunia”, Michalina Łabacz za rolę w filmie “Wołyń”)

NAGRODA PUBLICZNOŚCI:
“Wołyń”