20 stycznia, 2021 admin

WARSZTATY DLA MONTAŻYSTÓW, DŹWIĘKOWCÓW, KIER. PRODUKCJI

Stowarzyszenie Film 1,2 i TOYA Studios zapraszają na warsztaty dla MONTAŻYSTÓW, DŹWIĘKOWCÓW, KIEROWNIKÓW PRODUKCJI i wszystkich zainteresowanych.

data: 21-22 stycznia 2012

miejsce: TOYA Studios w Łodzi

koszt: 100 zł

ilość miejsc: 40

rekrutacja: do 10 stycznia

Ideą warsztatów jest wypracowanie i propagowanie w środowisku procedur związanych ze współpracą między operatorami dźwięku na planie, montażystami obrazu, dźwiękowcami w postprodukcji i kierownikami produkcji czuwającymi nad projektem filmowym od kosztorysu aż do wydania go na DVD lub innych nośnikach.

Problemy związane z brakiem owych procedur generują niejasność podziału odpowiedzialności, błędy wynikające z niewiedzy i zaniedbań, które odbijają się na ostatecznym brzmieniu filmu – niejednokrotnie niezgodnym z brzmieniem znanym ze studia zgraniowego, czyli wypracowanym przez dźwiękowców w kosztownym i misternym procesie twórczym.

Uczestnikami warsztatów będą młodzi, aktywni zawodowo dźwiękowcy, montażyści, producenci i osoby zainteresowane z całej Polski, w sumie 40 osób. Uczestnicy są zobligowani do przygotowania 10-minutowych prezentacji na temat dobrego dźwięku i/lub dobrego montażu (płyta dvd lub sesja ProTools z dowolnymi fragmentami filmów).

Rekrutacja przebiega elektroniczne kliknij tutaj

Gośćmi warsztatów będą znani polscy dźwiękowcy i montażyści – laureaci Orłów i nagród FPFF: Mateusz Adamczyk i Sebastian Witkowski („Wojna polsko-ruska”), Michał Kosterkiewicz („Mała Moskwa”), Kacper Habisiak i Marcin Kasiński („Pora umierać”), Rafał Listopad („Katyń”) i Jarosław Barzan („Lejdis”, „Pitbull”). Przygotowane przez nich wykłady tematyczne oraz fragmenty filmów będą wstępem do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Gościem specjalnym będzie Pavel Štverák z Dolby Laboratories.

Plan warsztatów:

SOBOTA 21. stycznia (od godz. 10)

– brzmienie w studio, brzmienie w kinie (P. Štverák)

– workflow plan-montażownia-postprodukcja, postconforming (K. Habisiak, M. Kasiński)\

– omf, aaf oraz formaty obrazu i dźwięku (J. Barzan, L. Sielicki)

– dobry dźwięk i dobry montaż (prezentacje uczestników)

NIEDZIELA 22 stycznia (do godz. 18.30)

– montaż i dźwięk w dokumencie – „Cudze listy” w reż. Macieja Drygasa (R. Listopad)

– montaż i dźwięk w fabule i animacji (M. Adamczyk, S. Witkowski)

– relacja muzyka-obraz-dźwięk (M. Kosterkiewicz)

– dobre praktyki, wnioski, ewaluacja

 

Opłata za uczestnictwo: 100 PLN (w tym wyżywienie, bez noclegu i dojazdu)

Wyniki rekrutacji: 15 stycznia

Limit miejsc: 40

Zgłoś się na warsztaty: kliknij tutaj

 

Kontakt z organizatorami: dzwieki@film12.org

Warsztaty Stowarzyszenia Film 1,2 organizowane są w ramach projektu „Cykl warsztatów i paneli dyskusyjnych dla młodych filmowców „Pierwszy krok do debiutu” i współfinansowane są ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.