20 stycznia, 2021 admin

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Werdykt Jury Konkursu Głównego 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w GdyniJury 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie:

Robert Gliński – Przewodniczący Jury
Janusz Anderman
Rudolf Biermann
Ryszard Horowitz
Sławomir Idziak
Edward Pałłasz
Ewa Różewicz
Dorota Segda
Jerzy Zieliński

na posiedzeniu w dniu 19 września 2008 roku przyznało następujące nagrody:

1. Wielką Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych “Złote Lwy” dla najlepszego filmu: filmowi “Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka oraz
Wielką Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych “Złote Lwy” dla producenta najlepszego filmu otrzymuje Paweł Rakowski.

2. Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych “Srebrne Lwy” dla filmu: “Jeszcze nie wieczór” w reżyserii Jacka Bławuta.
oraz
Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych “Srebrne Lwy” dla producenta filmu otrzymuje Anna Bławut-Mazurkiewicz.

3. Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności Jury przyznało filmowi “0_1_0” w reżyserii nieżyjącego Piotra Łazarkiewicza

4. Nagrody Indywidualne:
– Za reżyserię filmu “33 sceny z życia” otrzymuje Małgorzata Szumowska.
– Za scenariusz filmu “Rysa” otrzymuje Michał Rosa.
– Za debiut reżyserski “Drzazgi” otrzymuje Maciej Pieprzyca
– Za rolę kobiecą w filmie “Mała Moskwa” otrzymuje Svetlana Khodchenkova
– Za rolę męską w filmie “Jeszcze nie wieczór” otrzymuje Jan Nowicki
– Za debiut aktorski w filmie “Drzazgi” otrzymuje Karolina Piechota
– Za zdjęcia do filmu “33 sceny z życia” otrzymuje Michał Englert
– Za muzykę do filmu “33 sceny z życia” otrzymuje Paweł Mykietyn
– Za scenografię do filmu “Cztery noce z Anną” otrzymuje Marek Zawierucha
– Za drugoplanową rolę kobiecą w filmie “33 sceny z życia” otrzymuje Małgorzata Hajewska-Krzysztofik
– Za drugoplanową rolę męską w filmie “Boisko bezdomnych” otrzymuje Eryk Lubos
– Za dźwięk w filmie “Cztery noce z Anną” otrzymują Federic de Ravignan, Philippe Lauliac oraz Gerard Rousseau
– Za montaż filmu “Drzazgi” otrzymuje Leszek Starzyński
– Za kostiumy do filmu “Boisko bezdomnych” otrzymują Katarzyna Lewińska oraz Magdalena Rutkiewicz

5. Jury przyznało wyróżnienie dla pary aktorskiej Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Krzysztof Stroiński w filmie “Rysa”

6. Jury przyznało wyróżnienieza reżyserię filmu “Cztery noce z Anną” dla Jerzego Skolimowskiego