20 stycznia, 2021 admin

GLORIA ARTIS DLA MONTAŻYSTÓW

 

 

 

W dniu 3.03.2016 r., w gmachu Ministerstwa Kultury, wicepremier Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” sześcioro naszych wybitnych członków: Agnieszkę Bojanowską, Halinę Prugar-Ketling, Ewę Różewicz, Ewę Smal, Jarosława Barzana i Cezarego Grzesiuka.

W uroczystości wzięli udział członkowie rodzin i przyjaciele odznaczonych Koleżanek i Kolegów.

Medale zostały przyznane, na wniosek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów, za zasługi dla kultury polskiej – za dorobek artystyczny odznaczonych.

Jest to wydarzenie bez precedensu – nasze koleżanki, wybitne montażystki: Lidia Zonn i Dorota Wardęszkiewicz – zostały odznaczone wcześniej takim Medalem na wniosek łódzkiej PWSFTviT.

Należy podkreślić, że Ministerstwo tylko w wyjątkowych przypadkach organizuje takie uroczystości – z zasady leży to po stronie wnioskodawcy. Również fakt, że naszych członków odznaczył osobiście prof. Gliński – co też zdarza się wyjątkowo – świadczy o szczególnej wadze, jaką Ministerstwo przywiązało do tego wydarzenia. To dobra prognoza – możemy mieć nadzieję, że również inne nasze dezyderaty będą traktowane w podobnie pozytywny sposób.

Wspaniałym bohaterom uroczystości – Paniom: Agnieszce, Halinie, obu Ewom: i Panom: Jarkowi i Czarkowi – składamy serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

więcej tutaj

 

 

 

 

 

zdjęcia: Ludwik Sielicki

 

 

zdjęcia: Magda Mikołajczyk